Jitka Asterová, Adam Novák, Jan Hnízdil
Datum a místo veřejného natáčení: Divadlo Ponec, Praha, čtvrtek 27.01.2011 od 19:30 hod.
Autor znělky: David Sís Hlavní kameraman: Martin Benoni Režie: Vojtěch Nouzák
Kategorie: Sezóna 2011, Praha, Divadlo Ponec, Blog SJK
Jaké téma bylo pro ostřílenou moderátorku sexy pořadu oříškem? Jak dnes žije Péťa Bajza z Bylo nás pět? A kdo z nás dělá pacienty?
Pozvání do tohoto dílu Show Jana Krause přijali herečka a moderátorka Jitka Asterová, herec, výtvarník a scénograf Adam Novák a lékař Jan Hnízdil.
Herečka a moderátorka Jitka Asterová nedávno za nemalé pozornosti médií skončila působení ve svém dlouholetém pořadu Sexy život, jak připomene na úvod i Jan Kraus. „Ten tvůj pořad, to byla taková malá revoluce. Když to začali vysílat, já si uvědomil, jak jsem vlastně stydlivej, když jsem slyšel, jak otevřeně se tam mluví o sexu,“ podotkne a zajímá se, co se probíralo nejčastěji. „Já jsem vždycky nadhodila téma a lidé mi k tomu volali své zážitky. Třeba téma sex ve třech, swingers party a podobně.“ Za nejtěžší téma ale Jitka považuje ještě intimnější záležitost. „Třeba bod G byl těžký, něco takového je složité popsat,“ prozradí. Přizná také, jak na ni v začátcích Sexy života někteří kolegové koukali skrz prsty, o čem se to v rádiu baví. Ale poté, co se pořad stal jistým fenoménem, napětí prý povolilo. Těžké chvilky při vysílání ale zažívala. Vzpomene si na tu, když ji anonymní posluchač urážel. „To jsem se pak rozbrečela a museli pustit písničku,“ řekne. Jana Krause zajímá i to, jak je na tom se vztahem k sexu sama. „Umím o sexu dobře povídat a umím to pak třeba popsat kamarádkám,“ zamyslí se Jitka. A prozradí, že k mužům bývá upřímná a dokáže jim říct, že se jí třeba líbí. Její zkušenost říká, že když je dobré první líbání, tak je dobré i to, co přijde potom. Jan Kraus povídání uzavře slovy: „Myslím, že ten pořad klidně mohl fungovat dál.“
Herce, výtvarníka a scénografa Adama Nováka si lidé pamatují hlavně ze seriálu Bylo nás pět. „Já jsem hlavně výtvarník, to herectví je jen můj koníček,“ vysvětlí na úvod. „Ale teď se mi ani hrát nechce, nemám na to náladu ani energii,“ dodá. Momentálně vystavuje své obrazy, z nichž jeden přinesl i do studia. „Výstava se jmenuje Kavárna Mikrokosmos a tenhle obraz je její hlavní.“ Prozradí, že se živí také vyráběním dekorací pro film. „Přivezou mi třeba nové dveře a já z nich udělám staré,“ uvede příklad. Pak se opět vrátí k herectví. „Poprvé jsem hrál v první třídě, poté byly nějaké další role a v osmé třídě jsem hrál Péťu Bajzu. A pak jsem nastoupil do Rokoka.“ Jak Adam prozradí, díky divadlu se seznámil i se svou manželkou. Jana Krause nakonec ještě zajímá, za jaké ceny prodává jeho host své obrazy. „Tenhle obraz bych viděl tak do 50 tisíc,“ vyčíslí hodnotu díla, které s sebou přinesl. „Ale vám bych dal pět set slevu. Takže 49 500 bez daně,“ rozesměje odpovědí Jana Krause i publikum.
Jan Hnízdil je lékařem a autorem, podle slov Jana Krause, provokativních publikací. „Dělám celostní medicínu. Všímal jsem si, že jsem léčil pacienty a oni se mi stále vraceli. To mi přišlo divné. Pak mi jeden starší kolega vysvětlil, že každá nemoc je informace o tom, jak žijeme, co děláme, kde děláme chyby,“ vysvětlí doktor Hnízdil. „Když někoho bolí hlava, jde na vyšetření, na cétéčko a po všech procedurách se zjistí, že má prostě plnou hlavu starostí,“ dodá. „Měl jsem pacienta, který měl stále nutkání na stolici. Když jsem zjistil, v čem žije, musel jsem přiznat, že bych se z toho podělal taky,“ pobaví svou odpovědí. Jana Krause zajímá i kniha Jak vyrobit pacienta, kterou od svého hosta dostal „Moje babička, když ji bolelo koleno, věděla, že si má odpočinout. Dnes s bolavým kolenem běžíte k doktorovi, dostanete prášky, injekci a jste pacient. Z prášků vás začne bolet žaludek a musíte pokračovat k dalšímu doktorovi,“ objasní podstatu své publikace doktor Hnízdil. Podle něj má na naše zdraví vliv nejen soužití s partnerem, ale třeba i stav politiky. „Takže oni nás ti politici oddělávají ještě zdravotně,“ vyděsí tato informace Jana Krause. Nakonec dojde i na aktuální situaci s odchody lékařů. „Já nikam neodejdu. Jednak o mě nikde nestojí a svým odchodem bych řadu lidí potěšil – a tu radost jim neudělám,“ uzavře rozhovor svérázný lékař.
– vězte, že… –
Show Jana Krause najdete v předpremiéře každou neděli na platformě prima+!
—
PŘEHLED VYSÍLÁNÍ
Reprízy napříč sezónami můžete sledovat nejen po každé středeční premiéře, ale v jiné dny rovněž na ostatních kanálech TV Prima.
…
YOUTUBE PREMIÉRA JE VŽDY 14 DNŮ PO PREMIÉŘE TELEVIZNÍ
Zúčastněte se natáčení!
Naší domovskou scénou je Divadlo Bez zábradlí.
Poloha: Mapy Google = Plus Code: 3CJC+XQ Praha
Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na portálech GoOut.net a Ticketportal.cz, přičemž každý z těchto distributorů nabízí vstupenky pro jiný segment v hledišti.
Rezervace vstupenek není možná na žádný termín veřejného natáčení Show Jana Krause!
Pokladna Divadla Bez zábradlí má pro veřejnost otevřeno Po – Pá 15:00 – 19:00, víkendy a svátky hodinu před představením.
Veřejná natáčení Show Jana Krause
Kategorie: Sezóna 2011, Praha, Divadlo Ponec, Blog SJK


