Jiří Mádl, Jana Bernášková, Justýna Drábková, Andrea Daňková
Datum a místo veřejného natáčení: Divadlo Archa, Praha, úterý 17.05.2022 od 19:30 hod.
Autor znělky: Adam Kraus Hlavní kameraman: Martin Benoni Režie: Jan Bártek
Kategorie: Sezóna 2022, Praha, Divadlo Archa, Blog SJK
PŘEHLED MV ČR, HZS ČR a NAKIT NAŠI UKRAJINCI – ROZCESTNÍK POMOCI
Romantik se svými limity, erotické vztahy na pracovišti a jak nevrazit doktorovi hlavu do zadku
V tomto dílu Show Jana Krause se představí herec, režisér a scenárista Jiří Mádl, herečka a spisovatelka Jana Bernášková s dcerou Justýnou a Andrea Daňková, tajemnice ředitele Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze, příležitostná herečka, dabérka a modelka.
Jako první se dnes proti Janu Krausovi usadí herec, režisér, scenárista a v současnosti už i spisovatel Jiří Mádl, který prý mačká na pozdrav ruku tak srdečně, až to bolí. „Já se omlouvám, jsem nějaký našlápnutý,“ ospravedlňuje se sympatický umělec svému hostiteli a předává mu knihu Přitažlivost planety Krypton. „Je to román,“ dodává a vysvětluje, že na planetě Krypton se narodil Superman. „Ta knížka je o páru, který se potká na první sociální síti, která se jmenuje X-Chat, a vytvoří si tam vlastní místnost Planetu Krypton, kde si léta dopisujou.“ Jemu samotnému prý ale život na sociálních sítích moc nejde, nicméně snaží se na sobě pracovat. K dopsání románu využil období covidu. „To byl na spoustu věcí dobrý čas, na knížku především,“ myslí si Jiří, který v té době ale nepověsil na hřebík ani herectví, a tak se už brzy můžeme těšit na premiéru filmu Pánský klub, hvězdně obsazené komedie o mužích, kteří se sejdou na terapeutickém sezení pro eroticky závislé. To Jana Krause přivede na myšlenku, zda může existovat někdo „eroticky nezávislý“ a jak by si takového člověka Jiří Mádl představoval? „Tak, že někdo přijde na bar a je mu to jedno,“ praví s povzdechem nad těžkou otázkou a s tím, že na baru bývá podle něj první percepce toho, z čeho člověk v určitém věku vybírá. „Já tam hraju chlapce, který zatím nic neprovedl, ale bojí se, že něco provede. Začíná cítit nějaké tužby. Je to učitel, který učí mladé žačky, zároveň je ženatý,“ poodhaluje zápletku a dodává, že se mu to hrálo výborně. Navázat by chtěl ovšem i na své předchozí úspěchy režisérské. „Mám scénář, který nese pracovní název Vlny a je inspirovaný skutečnými událostmi redakce Československého rozhlasu v 60. letech, do které byl najat technik, ale on neví proč. Jeho role má nakonec dopad na historické události nejen v Československu, ale i v Evropě. Na ten příběh jsem narazil, když jsem studoval žurnalistiku, a rád bych to natočil,“ prozrazuje své plány, pro něž nyní shání peníze. Ani v osobním životě se mu prý nedaří špatně, za což vděčí přítelkyni Andrijaně, původem ze Srbska, jíž je věnována i jeho kniha. „Někdy si musím dát takový chlapský víkend k přemýšlení, a k tomu je ideální Irsko,“ vysvětluje svoji nedávnou cestu na sever mladý umělec, který se považuje do jisté míry za romantika. „Cítím své limity, kdy to třeba neumím tak projevit. Mám pocit, že jsem to nejvíc projevil v té knížce, a trochu mě mrzí, že v životě se to ještě učím.“ Momentů z jeho života je prý v knize více, ale rozhodně odmítá, že by byla autobiografická. Jedna postava má však k Jiřímu Mádlovi mimořádně blízko. „Jmenuje se Martin,“ prozrazuje na závěr.
Také další hosté přinášejí knihy. „Jiří přinesl jednu, já jsem přinesla dvě,“ zdůrazňuje s úsměvem herečka a spisovatelka Jana Bernášková, kterou do Show Jana Krause doprovází její krásná dcera Justýna. „Jsem pracovitější,“ dodává ironicky. První kniha z jejího pera Jak přežít svého muže, která vznikla rovněž v době covidu, nese podle Jana Krause šovinistický název. „Víte, jaká je to dřina ho přežít?“ reaguje pobaveně autorka románu pro ženy na jeho kritiku a obhajuje se tím, že skoro každá žena musí ve svém životě přežít aspoň jednoho náročného muže. „To je o muži, to nemusí být manžel,“ vysvětluje a smířlivě dodává, že její román není drama, ale sranda. Její další kniha má stručný titul Coura a spisovatelka ji charakterizuje jako román o lásce a ženském hledání sebe sama. „Myslím si, že každá žena má v sobě nějakou třináctou komnatu, což je ta coura, a je důležité se s ní naučit pracovat,“ dodává ke své nejnovější knize. „Mně to přijde super,“ říká pyšně o spisovatelské kariéře své maminky dcera Justýna, ačkoli prý zatím žádnou z jejích knížek nečetla. „Ona to neměla úplně povolené číst, protože jí bylo teprve patnáct a ta knížka je poměrně dost erotická, takže jsem si říkala, že to není vhodné,“ vysvětluje Jana. „Nějaké kapitoly jsem ale četla a líbilo se mi to,“ poznamenává Justýna s tím, že když ví, že je autorkou její máma, ani by jí nebylo příjemné číst erotické části. Ačkoli erotické literatuře se obecně nebrání. Podobné je to i s erotickými scénami ve filmu, ani tak nechce člověk vidět své rodiče. „Ale já těch erotických scén nemám moc,“ bilancuje Jana, „skoro žádné, mě nikdo nechtěl svlékat.“ Herectví by se jednoho dne chtěla věnovat i Justýna, nyní zatím školou povinná. „Baví mě to,“ nadšeně přiznává čerstvá studentka střední školy zaměřené na mezinárodní vztahy a diplomacii a její maminka se nechá slyšet, že je moc ráda, že nešla na konzervatoř, i když ona sama ji studovala. Při představování svých knih nám Jana poodkryje zákulisí herecké profese, a to včetně těch emocionálních a erotických nuancí. „Snažím se být na svého partnera i mimo kameru milá, aby se se mnou cítil dobře a aby to na kameře potom jiskřilo. Je to sice náročné, a když se pak dotočí, stýská se mi,“ popisuje svůj přístup k hereckým partnerům.
Do knihovny si může Jan Kraus zařadit i ročenku Ústavu hematologie a krevní transfúze, dárek od dnešního posledního hosta, Andrey Daňkové. Také ona se původně věnovala herectví a dabingu, nyní je ale tajemnicí ředitele výše jmenovaného vědeckého ústavu. „Na DAMU jsem zjistila, že to není vždycky tak svobodné povolání, jak jsem doufala, když jsem se tam hlásila, a tak jsem začala dělat spoustu jiných věcí ve státní správě a začala jsem studovat další školu na Univerzitě Karlově,“ vzpomíná Andrea, která se na svoji významnou pracovní pozici dostala úspěšným absolvováním konkurzu. „Už předtím jsem ale učila mediky komunikaci, což je velice důležité, ale v České republice stále dost podceňovaná disciplína.“ Do výuky na 3. lékařské fakultě, kde začínala, prý dodala hlavně chybějící interaktivní složku. „Hodně se tam jely prezentace a tak dále, ale zcela chyběl reálný emoční zážitek, takže jim tam hraju ty situace, se kterými se budou setkávat v každodenní praxi.“ Jak tedy vyzrát na syndrom bílého pláště? A jaká je typologie pacientů podle míry informací, které chtějí znát? To a mnohem více se dozvíte v tomto dílu Show Jana Krause!
– vězte, že… –
Repríza středeční televizní premiéry je odvysílána hned ve čtvrtek dopoledne na TV Prima.
—
Reprízy napříč sezónami pak můžete sledovat nejen po každé středeční premiéře, ale každé úterý večer také na Prima COOL.
…
ON-LINE PREMIÉRA JE VŽDY V NEDĚLI, NEJPOZDĚJI VE 20:00
Zúčastněte se natáčení!
Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na portálech GoOut a Ticketportal, přičemž každý z těchto distributorů nabízí vstupenky pro jiný segment v hledišti. S ohledem na proticovidová opatření je vysoce pravděpodobné, že několik volných vstupenek bude k dispozici i v den natáčení.
Rezervace vstupenek není možná na žádný termín veřejného natáčení Show Jana Krause!
Pokladna Divadla Archa má pro veřejnost otevřeno Po – Pá 10.00 – 16.00 a vždy 2 hodiny před začátkem natáčení.
Podmínky účasti na veřejném natáčení v době pandemie covid-19
Kategorie: Sezóna 2022, Praha, Divadlo Archa, Blog SJK