Václav Postránecký, Mirka Ábelová, Jiří Černák
Datum a místo veřejného natáčení: Divadlo Archa, Praha, pondělí dne 16.11.2015 od 19:30 hod.
Autor znělky: Adam Kraus Hlavní kameraman: Martin Benoni Režie: Jiří Chlumský
Kategorie: Sezóna 2015, Praha, Divadlo Archa, Blog SJK
Rytíř vína Václav Postránecký, společensky angažovaná básnířka a sex podle feng-šuej
V tomto dílu Show Jana Krause se představí herec, režisér a divadelní pedagog Václav Postránecký, slovenská textařka a básnířka, rozhlasová redaktorka, vystudovaná novinářka Mirka Ábelová a odborník na sex podle Feng Shui Jiří Černák.
V úvodu poděkování tenistce Barboře Strýcové, jedné z bojovnic o vítězný Fed Cup 2015!!
Na úplný úvod Jan Kraus osobně poblahopřeje k vítězství ve Fed Cupu 2015 Barboře Strýcové, která přišla na natáčení jako divák.
YouTube: 1:55 – poděkování 💐 tenistce Barboře Strýcové a pozdravy celému teamu tenistek za vpravdě výtečný výsledek ve Fed Cupu 2015, 🏆 vítězný #pohár k vidění!! #CzechTeam tenis 🎾 tenis reprezentace 🎾 #pohár #FedCup #BillieJeanKingCup
Jako první host dnes přijde diváky pobavit herec Václav Postránecký, který v současnosti září například v seriálu Vinaři. Moderátor nám připomene už Václavovy úplné herecké začátky před kamerou. Pan Postránecký byl totiž podobně jako Jan Kraus dětským hercem. „Já jsem začínal ve filmu Konec strašidel, kde jsem se sestrou Ládi Pucholta zpíval budovatelskou písničku. A to bylo povedený,“ vzpomíná herec, a dokonce ji krátce zanotuje. Protože se v herecké branži pohybuje takřka 60 let, může srovnávat, co všechno se změnilo, a co naopak vůbec. Ovšem bulvár mu podobně jako Janu Krausovi vadí. „O mně napsali, že se řítím do neštěstí, protože jsem si prochlastal játra a chlastám dál. Já nevím, jak na to přijdou! Oni musejí mít někde nějaké ústředí, kde si vytipují, komu budou škodit a jak ho zlikvidují,“ spekuluje o bulvárních novinářích pan Postránecký a pokračuje v líčení své kauzy: „Moji právníci už se třesou na soud. To bude zajímavé. Já jsem totiž skutečně málem přišel o játra, ale takovou zvláštní shodou okolností, protože jsme se stěhovali z Prahy do Říčan a já jsem likvidoval transformátor, který vážil 70 kg. A abych nerozbil kachličky, tak jsem těch sedmdesát kilo pomalu nesl. No a položím to opatrně a nemůžu se narovnat. Tak jsem řekl, Helenko, zavolej prosím paní doktorku, která bydlela v přízemí, já se nemůžu narovnat a tadyhle mě píchá. Tak mě odvezli na Vinohrady, tam mě nechali do druhého dne, udělali mi všechny prohlídky a tak dále a zjistilo se, že jsem zdráv jako řípa, srdíčko jako zvon. Jenomže já měl infarkt ve slezině a na to nepřišli. Ten vmetek, co to ucpal, se po tom roce a půl nebo dvou letech začal rozkládat a ten výpotek začal likvidovat játra a oni nevěděli, co se mnou je. Mysleli si, že je to něco se žlučníkem. Naštěstí mě z Říčan poslali na Bulovku a tam mě z toho dostali, ale říkali, že hodiny rozhodovaly. Kdybych nebyl v dokonalé fyzické kondici, tak bych to býval nepřežil. Takže to se jim bude v té redakci špatné hájit.“ Nicméně dává ještě bulváru šanci, aby se omluvil, jinak půjde případ skutečně k soudu. Vzhledem k jeho nepřehlédnutelné roli ve Vinařích, dojde řeč také na tento divácky oblíbený seriál a na to, jak rodilý Pražák vstoupí do role Moraváka. „Já jsem zvláštní Pražák, protože jsem na tu Moravu odešel v sedmnácti letech. To jsem byl tedy teprve sedmnáctiletý Čech, takže já všechny věci umím i na moravský způsob,“ říká se smíchem herec, který zůstal na Moravě dalších osm let a pochází odtud i jeho manželka. Je navíc také Rytířem vína, které sdružuje řád sv. Jiří, založený již v raném středověku, a který měl za úkol bránit evropské tradice. O vínu toho ví opravdu hodně, ačkoli o sobě tvrdí, že je pouze poučený laik. Nicméně prozradí, že v současnosti dává přednost před vším ostatním mladým bílým vínům a má pro to dobrý důvod: „Jak tvrdí jeden můj přítel, archivní víno je, jako když si vezmeš osmnáctiletou nevěstu, odložíš ji a říkáš, na tebe si počkám, až mi trochu zestárneš.“
Dalším hostem je tisková mluvčí organizace Greenpeace, ale především básnířka a textařka Mirka Ábelová, která otextovala poslední desku Davida Kollera, zároveň také pracuje ve Slovenském rozhlase, kde má přímo svůj pořad – Nedělní chvilka poezie. Jako dárek přináší Janu Krausovi své básnické sbírky, přičemž komentuje název jedné z nich: „Striptýz, to je takový debilní název, to už bych dnes znovu nedala. Přitahuje to pozornost na něco, co v té knize vlastně ani není.“ Píše volným veršem, což tedy znamená, že se text nemusí rýmovat, ovšem určitá prozodická pravidla zachována být musí. A jaké vztahy panují uvnitř mezi básníky? Sledují se navzájem? „Když se potkáme osobně, tak pokud nejsou opilí, je to fajn.“ Pro to, že Mirka Ábelová nevypadá tak, jak bychom si možná představovali básnířku, má také vysvětlení: „Já jsem ještě asi tak před dvěma lety měla skoro 80 kg. Ale potom se jeden básník ožral a po mém čtení před velkým množstvím lidí řekl, že jsem ošklivá, tlustá p…a. A mě se nedotklo ani to ošklivá ani ta p…a, ale dotklo se mě to tlustá, protože to jsem opravdu byla.“ Jedna jediná větička jí tedy dokázala pomoct zhubnout, získat větší sebevědomí a spokojený partnerský život, díky čemuž se nyní také ve své tvorbě soustředí na jiná témata. „V první sbírce, což je právě ten Striptýz, jsem se tak trochu litovala, to se mi ve vztazích moc nedařilo a měla jsem různé příhody s chlapci, se kterými jsem chodila. A v té druhé sbírce jsem se už trochu začala věnovat i politice a společenské tematice, protože to už jsem měla partnerský vztah v pohodě.“ S tím zřejmě souvisí i její pozice tiskové mluvčí společnosti zabývající se ekologií, kterou ona osobně do té doby příliš neřešila.
Posledním dnešním hostem je Jiří Černák, původní profesí ekonom, který se nyní věnuje feng-šuej. „Ve stručnosti je to učení, které se snaží navodit vnitřní rovnováhu v životě člověka. Zabývá se takovými základními devíti oblastmi života, které se snaží držet v rovnováze.“ A co jsme asi tak nejvíce schopni ovlivnit? „Feng-šuej vytváří prostředí, kde se těm oblastem života dobře daří. Bude se tam tedy dařit tomu, co člověk zrovna momentálně potřebuje; někdo řeší kariéru, někdo vztahy, jiný zdraví,“ vysvětluje pan Černák a pokračuje: „Řešíme i otázky bydlení, nejdůležitější je například kuchyně, protože ta je zdrojem vaší energie.“ Toto učení se zaobírá ale i sexem, protože je to důležitá oblast partnerského života. „Podle feng-šuej by každá žena i muž měli plnit čtyři základní funkce: žena pro muže musí být ženou, manželkou, matkou jeho dětí a dobrou milenkou. A naopak zase muž musí být pro ženu mužem, manželem, otcem jejích dětí a milencem.“ Dozvíme se, jak si zařídit ložnici, aby byla vhodná pro vydatný spánek i kvalitní sex. Roli zde hraje orientace místnosti, umístění postele, barva povlečení, světla, materiál pyžama… Ale uslyšíme i několik typů, například jak cvičit pánevním dnem, abychom prodloužili rozkoš ze sexu. Sledujte Show Jana Krause!
– vězte, že… –
Repríza středeční televizní premiéry je odvysílána hned ve čtvrtek dopoledne na TV Prima.
—
Reprízy napříč sezónami pak můžete sledovat nejen po každé středeční premiéře, ale každé úterý večer také na Prima COOL.
…
ON-LINE PREMIÉRA JE (nově) VŽDY VE ČTVRTEK MEZI 01:00 A 05:00 HOD.
Zúčastněte se natáčení!
Od pondělí 18. prosince t.r. vč. bude naší domovskou scénou Divadlo Bez zábradlí!
Poloha: Mapy Google = Plus Code: 3CJC+XQ Praha
Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na portálech GoOut.net a Ticketportal.cz, přičemž každý z těchto distributorů nabízí vstupenky pro jiný segment v hledišti. V důsledku proticovidových opatření je vysoce pravděpodobné, že několik volných vstupenek bude k dispozici i v den natáčení.
Rezervace vstupenek není možná na žádný termín veřejného natáčení Show Jana Krause!
Pokladna Divadla Archa má pro veřejnost otevřeno Po – Pá 10.00 – 16.00 a vždy 2 hodiny před začátkem natáčení.
Pokladna Divadla Bez zábradlí má pro veřejnost otevřeno Po – Pá 15:00 – 19:00, víkendy a svátky hodinu před představením.
Podmínky účasti na veřejném natáčení v době pandemie covid-19
Kategorie: Sezóna 2015, Praha, Divadlo Archa, Blog SJK