Jiří Holeček, Karolína Milerová, Evžen Kůs
Datum a místo veřejného natáčení: Divadlo Archa, Praha, čtvrtek 16.05.2013 od 19:30 hod.
Autor znělky: David Sís Hlavní kameramani: Karel Fairaisl Režie: Jaroslav Fuit
Kategorie: Sezóna 2013, Praha, Divadlo Archa, Blog SJK
Legendární hokej, Krteček se vrací a neuvěřitelný sex zvířat
Pozvání do tohoto dílu Show Jana Krause přijali hokejová legenda, brankář Jiří Holeček, zakladatelka společností Little Mole a.s., Little Mole Cartoon, prezidentka Nadace Zdeňka Milera a vnučka známého výtvarníka Zdeňka Milera – mj. autora Krtka, legendární kreslené postavičky, Karolína Milerová a zoolog Evžen Kůs.
Moderátor přivítal legendu Jiřího Holečka, hokejového brankáře snů. „Vám se taky říkalo fakír, jak jste se natáčel, lehal si a tak?“ připomněl moderátor. „A ještě jsem spal na hřebících,“ dodal pan Holeček. „Vy jste byl také známý svou maskou, protože dříve se chytalo bez masek,“ zajímal se moderátor. Pan Holeček přinesl na ukázku jednu ze svých masek, s nimiž svého času hrál. „Někdy maska praskla, rozřízla mi tvář, tak mě spíchli a hrálo se dál,“ vyprávěl host. „Mně tuhle masku vyráběl jeden doktor, zubař z Plzně, který byl hokejový nadšenec,“ popisoval historii Jiří Holeček. Moderátora zajímalo, jak se pan Holeček dívá na aktuální prohru českého týmu se švýcarskými hokejisty. „Oni si někdy myslí, že to půjde samo, ale najednou dostanou gól a propadají se v tom zápasu ještě hlouběji,“ přemýšlela brankářská legenda. Svěřil se, že ho vždycky bavily zápasy s Rusy. „Oni byli ze mne děsně nervózní a to mě na tom bavilo.“ „Některé vaše výkony byly skutečně fenomenální,“ nadhodil moderátor. „My jsme věděli, že když Rusové dají první gól, pak jedou jak mašina. Ale když dostali první gól sami, tak se roztřásli jak osiky a já jim ještě říkal: No, počkejte ale, co vám řeknou doma,“ přiznal pan Holeček, jak si svého času pohrával s psychikou ruských hokejistů. Popsal, že když měl někdy jako brankář vyražený dech, nikdo to většinou nevěděl. „Co jste dělal, opřel jste se o bránu?“ dobíral si ho moderátor. „Ne, hrál jsem dál. A čekal jsem, až to naskočí,“ opáčil host. Moderátora zajímalo, jak byli hokejisté dříve placení. „Já jsem musel být formálně zaměstnaný v ČKD. Byl jsem tam vedený jako kreslič, ale nechodil jsem tam a oni na mě museli makat. Takže vždycky, když jsem přijel z nějakého turnaje, jsem jim přinesl ukázat aspoň medaile. Chodil jsem si tam jen pro výplatu. Ale proti tomu se lidi u okýnka, kde vydávali peníze, vždycky ohrazovali, že si tam chodím jen pro peníze. Tak mi na vedení řekli, ať už si pro tu vejplatu nechodím, že mi ji radši pošlou. Takže pak se zase říkalo: No jo, on si pro tu vejplatu už ani nejde,“ pobavil pan Holeček diváky. Probrali spolu, čemu se pan Holeček věnoval poté, když skončil s hokejovou kariérou. „Po revoluci jsem se chytil v reklamní branži. Dělal jsem tam asi 15 let. Dělal jsem různé akce, smlouvy s klienty a tak,“ popisoval.
Jan Kraus představil Karolínu Milerovou – vnučku známého výtvarníka, autora legendárního Krtka. „Vy jste teď správkyní dědictví a pracujete s odkazem Krtka. Prý se Krtek teď naposledy dostal i do Číny,“ zajímal se moderátor. „Ano, Krtka vysílají v Číně každý den na prvním programu. On nemluví, takže nepodléhá v Číně cenzuře,“ vysvětlila Karolína. Karolína popsala, že s ní nejdřív docela „zametlo“, když zdědila peníze a majetek související s Krtkem. „Utrácela jsem za spoustu věcí, ale pak mě to přestalo bavit,“ dodala. „A objevila se najednou spousta lidí, kteří se vás snaží o peníze připravit. Některým se to povedlo, některým ne,“ prozradila. „V kanceláři máme pět lidí a jinak si je najímáme,“ dodala. Popsala, že je stále dost investorů, kteří mají o Krtka zájem, a že s ním má velké plány, aby se uchytil na dalších trzích. Prozradila, že než převzala dědečkovo dědictví, studovala byznys. „Momentálně jednáme o tom, abychom vstoupili na trh v Americe, Japonsku, Austrálii a samozřejmě v Evropě. Nový Krtek se ale bude samozřejmě vysílat i u nás. Kromě toho uvažuju o dalších věcech, řeším merchandising, chci dohlížet na to, aby výrobky s Krtkem byly v dobré kvalitě, uvažuju o restauraci, kde by byl Krtek, který by se věnoval dětem, zatímco by rodiče jedli,“ vyprávěla Karolína o svých plánech. Moderátor se zajímal o to, jestli je o Karolínu ze strany mužů zájem. „To byste se divil. Oni se mě totiž docela bojí,“ přiznala Karolína. Prozradila, že na nového partnera momentálně čeká. „Dvakrát to proběhlo, ale ani s jedním, ani s druhým to nevyšlo,“ svěřila se. „Nezkrachovalo to třeba trochu na tom, že jste malinko panovačná?“ zajímal se moderátor. „Ne, já jsem ve vztahu submisivní člověk. V práci jsem dominantní, tak doma chci být vedle partnera submisivní,“ vysvětlila. Navázala na to, že v práci musí být někdy na podřízené tvrdá a že někdy od nich dostane i výpověď. „Jaký majetek to může obnášet, jaký potenciál má vůbec ten Krtek?“ chtěl vědět moderátor. „Když se to povede, tak to jednou bude mít asi velkou hodnotu,“ zakončila Karolína.
Moderátor představil zoologa, doktora přírodních věd, Evžena Kůse, který pracuje v zoologické zahradě. Evžen Kůs s sebou přinesl na ukázku parohy. „Chcete si je zkusit?“ navrhl moderátorovi. „Vy jste nějaký rozdováděný,“ opáčil moderátor. Zajímal se, jak to dopadlo s nosorožci, které odvezli do Afriky za účelem oplodnění. „Ještě nevíme, stále tam jsou, to záleží nakonec jen na těch zvířatech,“ odpověděl pan doktor. Prohlédli si spolu video, kde byli šimpanzi bonobo při námluvách a při sexuálním aktu. „Bonobové jsou vlastně předchůdci hippies. Ti na to přišli dávno, že je lepší se milovat než válčit,“ vysvětlil odborník. Na videu sledovali také lví námluvy, které prý trvají 2 až 7 dní a samec se pokouší o styk každých 20 minut. „Po tom říjném období je samec pochopitelně úplně groggy,“ konstatoval pan doktor. Moderátora zajímalo, co myslí někteří samci tím, že třeba přinesou samici ovoce. „To dělají šimpanzi, to je, jako když vy přinesete partnerce květinu a myslíte na to, že byste mohl strávit hezké chvilky. Dá jí ovoce, vykoná potřebu a samice si zatím jí to ovoce,“ popisoval odborník. Ukázal moderátorovi sexuální pomůcku medvěda – kost, kterou má v penisu. „Nepotřebuje léky na zvýšení potence, nosí si to s sebou celý život a je vždy připraven,“ vysvětlil. Moderátora zajímalo, jestli je rozmnožování v ZOO složitější. „Tam jim často partnera vybíráme my. Vybereme z našeho pohledu toho nejkrásnějšího jedince a podle genetické různorodosti, aby byli co nejméně příbuzní. Pustíme je spolu do výběhu a čekáme. Ale někdy v sobě zalíbení nenajdou. Nebo to skončí vraždou jednoho z nich, protože si nejsou vůbec sympatičtí,“ vyprávěl pan doktor. „Která zvířata se množí výborně?“ chtěl vědět moderátor. „Hlodavci. Jsou vývojově, evolučně nejmladší,“ vysvětlil pan Kůs. Pan doktor upřesnil, že stejně jako myši jsou životaschopní a snadno se množící také holubi. „Ale žádní mírumilovní holoubci to vůči sobě nejsou. Žádný symbol míru. Hrdličky sice občas cukrují, ale doma je často italská domácnost. To se hádají třeba kvůli nevěře. Dělají to třeba i kačeny. Kačer si třeba odletí na tři, čtyři dny na zálety, ale když přiletí domů, tak to pak schytá,“ vysvětlil pan doktor. A ještě spoustu dalších zajímavostí o sexu zvířat se dozvíte v tomto dílu Show Jana Krause.
– vězte, že… –
Repríza středeční televizní premiéry je odvysílána hned ve čtvrtek dopoledne na TV Prima.
—
Reprízy napříč sezónami pak můžete sledovat nejen po každé středeční premiéře, ale každé úterý večer také na Prima COOL.
…
ON-LINE PREMIÉRA JE (nově) VŽDY VE ČTVRTEK MEZI 01:00 A 05:00 HOD.
Zúčastněte se natáčení!
Od pondělí 18. prosince t.r. vč. bude naší domovskou scénou Divadlo Bez zábradlí!
Poloha: Mapy Google = Plus Code: 3CJC+XQ Praha
Vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji na portálech GoOut.net a Ticketportal.cz, přičemž každý z těchto distributorů nabízí vstupenky pro jiný segment v hledišti. V důsledku proticovidových opatření je vysoce pravděpodobné, že několik volných vstupenek bude k dispozici i v den natáčení.
Rezervace vstupenek není možná na žádný termín veřejného natáčení Show Jana Krause!
Pokladna Divadla Archa má pro veřejnost otevřeno Po – Pá 10.00 – 16.00 a vždy 2 hodiny před začátkem natáčení.
Pokladna Divadla Bez zábradlí má pro veřejnost otevřeno Po – Pá 15:00 – 19:00, víkendy a svátky hodinu před představením.
Podmínky účasti na veřejném natáčení v době pandemie covid-19
Kategorie: Sezóna 2013, Praha, Divadlo Archa, Blog SJK