Show Jana Krause

TV premiéra 15. 1. 2020

Hosté 15. 1. 2020 — Herečka Zuzana Norisová, režisérka a modelka Eva Doležalová a divadelník Michal Kocourek.

Zuzana Norisová, Eva Doležalová a Michal Kocourek


TV premiéra 15. 1. 2020 — 2. epizoda XI. série
Natáčení proběhlo v pražském divadle Archa dne 14. 1. 2020 od 19:30 hod.

Nedostižná Zuzana, surrealistická režisérka, která potřebuje lásku, aby mohla tvořit, a dětská herecká hvězda, z níž vyrostl úspěšný divadelní principál.

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Zuzana Norisová, režisérka a modelka Eva Doležalová a divadelník Michal Kocourek.

V úvodu dnešního dílu přivítáme nezapomenutelnou představitelku Terezy z filmového muzikálu Rebelové, česko-slovenskou herečku Zuzanu Norisovou, která na sebe hned zkraje prozradí, že nedávno oslavila čtyřicáté narozeniny, že v Čechách získala před dvaceti lety svoji první roli, což byla právě zmiňovaná role Terezky, prožila zde krásných třináct let a nyní žije s rodinou již nějakou dobu opět na Slovensku. „Od čtrnácti jsem bydlela se sestrou v Bratislavě,“ vzpomíná, „ale ta mě nikdy moc nebrala, takže jsem byla šťastná, když jsem mohla odjet do Prahy.“ Do Bratislavy se pak vrátila jako těhotná, založit rodinu. Se svým životním partnerem, slovenským hercem Ondrejem Kovaľem, a dcerou Julinkou žijí v domečku nedaleko slovenské metropole, k čemuž se smíchem poznamenává: „Já už žiju nějakou dobu v lese, takže mívám drobné výpadky, prostě jsem trochu mimo.“ Načež vysvětluje, že bydlí ve vinařské oblasti ve Svätém Juru, a sice na samotě, na kopci nad městem. „Když jsme se stěhovali, tak jsem vlastně ani nevěděla, jestli chci do přírody. To chtěl hrozně moc můj muž a já jsem taková přizpůsobivá,“ říká herečka, která prý původně plánovala návrat do Prahy i s celou rodinou, ale nakonec se rozhodli jinak. Domácnost prý mají zařízenou zcela moderně, jen trochu překvapí konstatováním, že mají hliněnou podlahu. „To je náhodou super!“ přesvědčuje svého hostitele. „To nemá moc lidí, ale já to všem vřele doporučuju. Máme pod tím podlahové topení a ta hlína je pevná, lesklá, několikrát leštěná. Je to něco podobného, jako je teď moderní beton. A je to strašně příjemné na dotek, když ráno cvičím.“ Na závěr si všichni společně i s Davidem Krausem zavzpomínají s humorem a bez hořkosti na to, jak mu před lety Zuzana zlomila srdce. „Mně bylo dvacet a byla jsem trochu naštvaná. A David se urazil. Pak to všichni rozebírali, a hlavně na Slovensku se všechny rozhovory, které jsem v té době dávala, točily kolem Davida a písničky, kterou pro mě nazpíval,“ vytahuje staré vzpomínky nedostižná Zuzana Norisová. A Jan Kraus nám prozradí, jak celou kauzu nešťastné lásky odskákal on sám.

Název písně: Tisíc dnů mezi námi
Zpěv: Zuzana Norisová a David Kraus
Text: Zdeněk Vřešťál
Hudba: Václav Sázavský a Zdeněk Vřešťál
DOPROVÁZÍ KAPELA DAVIDA KRAUSE

Na červenou pohovku rovněž přisedne režisérka a modelka Eva Doležalová, rodačka z Brna, která se s naprostou samozřejmostí pohybuje po celém světě, kupříkladu některé své filmy točila v Americe. Kdysi prý stála i na opačné straně kamery. „V deseti letech jsem vyhrála nějaký casting, co našla moje babička v novinách,“ vzpomíná Eva, která byla podle svých slov velmi energické dítě. „K herectví jsem se dostala jako slepý k houslím. Ale hrozně mě to bavilo, pořád jsem měla nějaké nápady a do něčeho jsem se převlékala. Teď už jsem ale radši za kamerou než před ní.“ Kdyby měla své postavení chronologicky srovnat, vypadalo by to prý nějak takhle: nejprve herečka, pak modelka, následně opět herečka, potom kameramanka, scenáristka a nyní režisérka. „Nejprve jsem odjela do L. A., kde jsem hrála. Pak jsem jednoho dne měla takový surrealistický sen, že se z toho, co jsem byla, z té herečky a modelky, stávám umělcem, kterým jsem měla být, a viděla jsem se, jak režíruju. Ten sen byl v různých barvách a energiích, viděla jsem, jak se moje energie přesouvá do takové formy, kde bude šťastná,“ vypráví o své transformaci. „To bylo v roce 2016, a i když jsem za sebou měla nějaké herecké zkušenosti a věděla jsem, jak to na place funguje, neměla jsem vůbec žádné technické znalosti, neměla jsem kameru vůbec pod palcem, ale všechno jsem to nějak dala dohromady a moc dobře si pamatuju, že jsem se nikdy v životě necítila být sebevědomější než v tento moment. Bylo mi strašně dobře a poprvé jsem se cítila být sama sebou. Herečku jsem vlastně nedělala ráda, protože jsem nerada hrála jiný lidi.“ Věří tomu, že když se člověk něčemu zcela oddá, přinese to výsledek. „Vždycky jsem všechno dělala s plným nasazením a na sto procent, takže když jsem začala dělat režii a psaní, tak jsem se zbavila všech modelingových i hereckých agentur a zavřela jsem se v Beverly Hills v jednom pokoji, kde jsem studovala a psala, a veškeré finance jsem vložila do té režie.“
A stejně to má prý i ve vztazích – i do nich se vrhá vždy s novou vervou a naplno. „Potřebuju lásku, abych mohla tvořit,“ dodává poeticky umělkyně, která se prý nyní poohlíží po nějakém mužném partnerovi.

Společnost krásných a úspěšných dam doplní divadelník Michal Kocourek, majitel a provozovatel Divadla Kalich, které oslavilo dvacet let existence, Divadla Palace, Divadla v Rytířské a letní scény pod žižkovskou věží. I jeho znají diváci z filmů a televizních obrazovek, a sice jako jednu z nejobsazovanějších dětských hvězd. Přestože měl řadu rolí, asi nejznámější je jeho postava omlazeného Vladimíra Menšíka ve filmové komedii Což takhle dát si špenát. „Svou hereckou kariéru jsem končil Tankovým praporem a pak mě ještě Milan Šteindler přemluvil, abych hrál ve filmu Díky za každé nové ráno. Do svých třiadvaceti natočil přes 70 filmů a televizních inscenací,“ vzpomíná s tím, že co se divadla týče, první založil již v roce 1985. Byl také spoluzakladatelem agentury Interkoncerts a do Prahy přivezl kupříkladu kapelu Deep Purple, Kiss či Red Hot Chilli Peppers. „Mojí povinností je vlastně skládat puzzle. Musím seskládat jednotlivé obrázky v jeden velký obraz,“ říká o principu divadelního managementu. „Divadlo je velká chemie, ne každou roli může hrát každý.“ Herci jsou prý v současnosti navíc velice vytížení a divadla s nimi domlouvají termíny na rok dopředu. Kolik je v Praze divadel? A kolik se hraje po republice denně muzikálových představení? Jsme kulturní národ a chodí lidé do divadel? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Exit mobile version