Show Jana Krause

TV premiéra 25. 1. 2017

Ivan Klíma, Anna Julie SlováčkováMiloš Marek

Den natáčení: Úterý 24. 1. 2017

Televizní premiéra: 25. 1. 2017Vypsaný spisovatel, pokérovaná zpěvačka a chovatel švábů
Spisovatel Ivan Klíma, zpěvačka Anna Julie Slováčková a chovatel švábů Miloš Marek

Prvním, kdo poctí svou návštěvou dnešní talkshow Jana Krause, je legenda české literatury a jeden ze tří nejpřekládanějších českých spisovatelů Ivan Klíma. Co o něm však málokdo ví, je to, že byl také autorem scénářů k oblíbenému dětskému animovanému seriálu O krtkovi. „Zdeněk Miler byl můj soused, takže jsme to spolu vždycky domlouvali přes plot,“ potvrzuje spisovatel a dodává, že to začalo v době, kdy nesměl publikovat: „Nabídl mi, že by mě zaštítil svým jménem, že bych psal a on by mi pak dal honorář. Já jsem ale naopak potřeboval, aby se mohlo něco pod mým jménem veřejně prezentovat, abych dostal pojištění jako spisovatel. Krátkému filmu, který pohádku realizoval, tehdy šéfoval velmi vlivný muž, za kterým Miler zašel a vyřídil to s ním. Takže to skutečně pod mým jménem vyšlo, až z toho řada lidí žasla, a dokonce to v mnohých vyvolalo jisté politické naděje. No a já jsem na základě toho skutečně dostal pojištění.“ Scénáře k animovaným filmům o Krtečkovi, které se úspěšně prodávaly do celého světa, pak psal zhruba dva roky.

Dalším hostem, který má shodou okolností také spojitost s Krtečkem, je půvabná mladá zpěvačka a herečka Anna Julie Slováčková, která již jako čtyřletá nadabovala postavičku Krtečka. Tato dcera slavných rodičů má ráda, když ji lidé oslovují oběma jejími křestními jmény. „Anna Julie je takové zvučnější. To Slováčková už je trochu moc dlouhý. Ale třeba se to časem změní,“ směje se zpěvačka, jejíž jméno bylo v posledních měsících notně propíráno v bulvárním tisku v souvislosti s kauzou jejích rodičů. „Mediální atak byl náročnej, ale byl směřovanej spíš na rodiče. Navíc, co jsem mohla dělat? Přečetla jsem si to, vyhodila do koše a šla jsem dál. Když se ty zprávy začaly týkat mě, musela jsem nejdřív zvednout telefon a zavolat mámě, abych jí vysvětlila, že jsem nikdy nic takovýho neřekla.“ Ač to na první pohled není vidět, je Anna Julie velkou milovnicí tetování a přiznává, že je po těle na různých místech hodně potetovaná. Například na boku vykoukne na diváky na chvíli krásně ztvárněný jelen. „Všechna místa, která nejsou vidět, už jsou zabraná, což je blbý. A místa, co jsou vidět, nejsou pro mě jako pro herečku a zpěvačku ideální,“ říká zklamaně umělkyně, která má krom tetování také slabost pro zpěv a hudbu.

Posledním dnešním hostem pak bude muž s nevšedním koníčkem – chovatel švábů Miloš Marek, který na sebe prozradí, že svým občanským povoláním je technik pro vodní hospodářství. A své zbožňované chovance – což nebudou žádné malé exempláře – samozřejmě přinese s sebou na ukázku. „Švábi se dají koupit běžně na teraristické burze, levnější kousky se dají pořídit i do deseti korun,“ prozrazuje a dále vypráví o tom, jak se o tento pro většinu lidí odpudivý hmyz postarat: „Je to úplně jednoduchý. Můžou být v akváriu nebo v jakémkoli plastovém boxu. Jinak doma mám pro ně vyhrazenou celou jednu místnost, kde jsou umístěni v boxech a kde se nyní v zimním období musí přitápět. A protože je to skutečně naprosto nenáročný živočich, tak mu stačí dávat jakékoli ovoce, zeleninu, suchary, rohlíky… Jídlo je nejlepší dávat jim k večeru, protože přes den žijí skrytým způsobem života a večer ožívají.“ Miloš Marek vlastní zhruba tisícovku švábů, mezi nimi i největšího změřeného švába na světě s váhou 33,60 g, přičemž běžně se jejich hmotnost pohybuje mezi 22–28 g.

Existuje způsob, jak zabránit samici kudlanky, aby po milostném aktu sežrala svého partnera? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Exit mobile version