Show Jana Krause

Daniel Vávra

Daniel Vávra

Daniel Vávra

tvůrce kultovních videoher a youtuber


Od malička se zajímal o informační technologie, kreslil komiksy a fotografoval. Poté, co Daniel Vávra vystudoval Střední uměleckou školu v Turnově, pracoval jako grafik a umělecký kovář. Do oblasti počítačových her pronikl nejprve jako novinář a recenzent, aby se v něm následně proslavil jako sám tvůrce celosvětových herních hitů MafiaKingdom Come pod hlavičkou Warhorse Studios, které spoluzaložil.

Jako by mu ale úspěch nestačil a poslední měsíce přidává Vávra každou sobotu na YouTube nový díl pořadu Jáma Pekel. Počty zhlédnutí jdou do statisíců.

„Už delší dobu jsem měl pocit, že tady něco podobného chybí. Všichni mě přesvědčovali, že české obecenstvo pro tohle není, že Češi se rádi dívají na hlouposti a nabídka odpovídá poptávce. Neměl jsem ten pocit. První dvě videa věnovaná koronaviru byla ode mne dost troufalá, nejsem epidemiolog. Ale v úvodním chaosu, kdy každý tvrdil něco úplně jiného, jsem se na týden ponořil do dostupných informací a pak ve videích shrnul, co jsem se dozvěděl. Bál jsem se, že budu za úplného blbce, a tak mě šokovalo, když první video mělo sto tisíc zhlédnutí. Já čekal tak pět.“

Vávra začal svou „YouTube kariéru“ neotřelým pohledem na koronavirus, nyní se již věnuje obecnějším tématům: ekologii, svobodě slova na internetu či politické korektnosti.


TV premiéra 7. 10. 2020
Exit mobile version